Akcie
Stretnutia v klube s Jozefom Kudzejom

V priestoroch Art Café  Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach sa v stredu 11. februára 2015 uskutočnilo ďalšie zo stretnutí so zaujímavými ľuďmi nášho regiónu. Pozvanie prijal pán Jozef Kudzej z Ňagova.

Čítať celý článok...
 
Pozvánka na Stretnutia v klube s Jozefom Kudzejom

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a Spoločnosť Andyho Warhola v Medzilaborciach pozývajú na "Stretnutia v klube" s pánom Jozefom Kudzejom.

Čítať celý článok...
 
Rok 2014 v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach  ponúka tri stále expozície. Prvú tvoria práce Andyho najstaršieho brata Paula Warholu a jeho syna Jamesa.  Koncepčne na túto expozíciu nadväzuje expozícia o pôvode Andyho Warhola, ktorej obsahom sú dokumenty, artefakty prevažne zapožičané od jeho rodinných príslušníkov. Hlavná a najobsiahlejšia expozičná časť múzea zahŕňa stálu expozíciu diel Andyho Warhola. Pozostáva z obrazov zapožičaných od Nadácie Andyho Warhola pre vizuálne umenie v New Yorku, súkromných zberateľov, ale aj z diel, ktoré sú majetkom múzea. Expozícia je koncepčne vypracovaná tak, aby v nej boli obsiahnuté všetky dôležité tvorivé obdobia umelca, vrátane jeho dominantných výtvarných tém.

Čítať celý článok...
 
Inaugurácia nových prírastkov zbierkového fondu múzea
Čítať celý článok...
 
Mail-art a deti

V našom múzeu sme koncom októbra sprístupnili výstavu „Homage to Cavellini“. Dôkazom, že téma mail-artu  nie  je vzdialená ani deťom, je výtvarná dielňa inšpirovaná  filozofiou a tvorbou Cavelliniho a ostatných mail-artistov. Žiaci tretieho ročníka zo ZŠ Komenského v Medzilaborciach si vyskúšali, aké to je vytvoriť vlastnú originálnu pohľadnicu s využitím kombinovania výtvarných techník.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 7 z 38